CSS könyvek gyűjteménye – Milyen könyvekből tanuljak CSS-t?

Ebben a cikkben összeszedtük a legjobb magyar nyelven is elérhető CSS könyveket, így ha számodra is kérdéses, hogy milyen könyvekből tanulj CSS-t, akkor ez a cikk választ adhat a kérdésedre.

CSS könyvek gyűjteménye – Milyen könyvekből tanuljak CSS-t?

WEBiskola: CSS ismeretek

Mielőtt rátérnénk a könyvekre, engedjétek meg, hogy megemlítsük a saját anyagunkat: bár ez nem egy könyv, de egy ingyenes átfogó CSS ismeretet ad, amelyet bárki szabadon, regisztráció nélkül elérhet a weboldalunkon. A tananyagok gyakorlati jellegűek, így az elmélet mellett mindent példákon, feladatokon keresztül is bemutatunk.

A folyamatosan frissülő online tananyag jelenleg több, mint 30 leckét (témát) tartalmaz.

Julie C. Meloni és Michael Morrison: Tanuljuk meg a HTML és a CSS használatát 24 óra alatt

Aki foglalkozott már bármilyen programnyelvvel, az valószínűleg már találkozott a „Tanuljuk meg a(z) XY használatát 24 óra alatt” könyvekkel. Természetesen a CSS nyelvnek is megvan ez a könyve. Ráadásul ez a könyv nem csak a CSS-t, hanem a HTML-t is megtanítja.

A könyv témái:

• weboldalkészítés, publikálás
  • szövegformázás
  • hivatkozások készítése
  • képek, médiaelemek használata
  • webhelyelrendezés
  • tipográfia
  • űrlapok készítése
  • keresőoptimalizálás
  • weboldalak karbantartása, frissítése
  • stb

A 446 oldalas könyv megjelent magyar fordításban is.

A következő könyv nem csak a CSS nyelvvel, hanem a HTML, JavaScript, PHP és MySQL nyelvekkel is foglalkozik. Egyetlen egy könyv, mely hét darab könyvet tartalmaz. Ezek pedig:

• Ismerkedjünk meg a webprogramozással
  • HTML és a CSS3
  • PHP
  • MySQL
  • Készítsünk objektumorientált programokat
  • Használjunk PHP-keretrendszereket

Mivel tulajdonképpen ez több könyv egybe csomagolva, így az ára és az oldalszáma is igen masszív, pontosan 790, mármint az utóbbi, azaz az oldalszám.

HTML és CSS – Webszerkesztés stílusosan

A könyvben alkalmazott egyesített megközelítési mód gyorsabb tanulást tesz lehetővé, hiszen egyetlen egy könyvben foglalja össze ezt a két, elválaszthatatlan nyelvet. Ebből kifolyólag egymáshoz jobban kapcsolódó ismereteket nyújt. A CSS hatékony használatát létező weboldalakon keresztül mutatja be.

A könyv terjedelme 456 oldal, és elsősorban azoknak ajánljuk, akik a HTML mellett CSS-t is szeretnének párhuzamosan tanulni, hogy így szebb weboldalak készítésére legyenek alkalmasak.

Nagy Gusztáv: Web programozás alapismeretek

Ez a könyv egy átfogó ismeretet ad a webprogramozásról, az olvasó megismerkedik a web működésével, a tervezés folyamataival, a HTML, a CSS, a PHP és a MySQL alapjaival. De ezentúl még szó esik a könyvben az objektumorientáltságról, a hibakezelésről, a tervezési mintákról, a sablonrendszerekről, a tartalomkezelő rendszerekről, illetve a keretrendszerekről is.

A könyv 288 oldalas és elektronikusan elérhető a Magyar Elektronikus Könyvtárban, ezen a linken keresztül.

Sikos László: Stíluslapok a weben – CSS kézikönyv

A mai weboldalak számára elengedhetetlen a stíluslapok (CSS) használata. Ez a könyv segít a stíluslapok behatóbb megismerésére, hiszen napjainkban használt fontosabb böngészők viselkedésén keresztül mutatja be a CSS használatát és működését.

A könyv oldalainak száma: 192.

Dan Livingston: CSS ​& DHTML webfejlesztőknek

Egy gyakorlatias könyv, amely a lépcsőzetes stíluslapok (CSS) és dinamikus HTML alkalmazások elkészítésének hátterét tárja elénk.

Néhány téma a tartalomból:

• stíluslapok kezelése
  • interaktivitás DHTML segítségével
  • felbukkanó menük
  • böngészőfüggetlen fejlesztés
  • rétegek animálás
  • interaktív kvíz felépítése
  • stb

A könyv 244 oldal hosszú, melyek Tarján György fordított magyarra.