HTML könyvek gyűjteménye – Milyen könyvekből tanuljak HTML-t?

Ebben a cikkben összeszedtük a legjobb magyar nyelven is elérhető HTML könyveket, így ha számodra is kérdéses, hogy milyen könyvekből tanulj HTML nyelvet, akkor ez a cikk választ adhat a kérdésedre.

Milyen HTML, CSS, JavaSciprt, PHP szerkesztő programot, alkalmazást, szerkesztőt használjak? cikk nyitóképe

HTML könyvek gyűjteménye – Milyen könyvekből tanuljak HTML-t?

WEBiskola: HTML ismeretek

Mielőtt rátérnénk a könyvekre, engedjétek meg, hogy megemlítsük a saját munkánkat: bár ez nem egy könyv, de egy ingyenes átfogó HTML tananyag, amelyet az internetet használva bárki elérhet. A tananyagok gyakorlati jellegűek, így az elmélet mellett mindent példákon, feladatokon keresztül is bemutatunk.

A folyamatosan frissülő online tananyag jelenleg több, mint 35 leckét (témát) tartalmaz.

Julie C. Meloni és Michael Morrison: Tanuljuk meg a HTML és a CSS használatát 24 óra alatt

Aki foglalkozott már bármilyen programnyelvvel, az valószínűleg már találkozott a „Tanuljuk meg a(z) XY használatát 24 óra alatt” könyvekkel. Természetesen a HTML nyelvnek is megvan ez a könyve. Ráadásul ez a könyv nem csak a HTML-t, hanem a CSS-t is megtanítja.

A könyv témái:

• weboldalkészítés, publikálás
  • szövegformázás
  • hivatkozások készítése
  • képek, médiaelemek használata
  • webhelyelrendezés
  • tipográfia
  • űrlapok készítése
  • keresőoptimalizálás
  • weboldalak karbantartása, frissítése
  • stb

A 446 oldalas könyv megjelent magyar fordításban is.

A következő könyv nem csak a HTML nyelvvel, hanem a CSS, JavaScript, PHP és MySQL nyelvekkel is foglalkozik. Egyetlen egy könyv, mely hét darab könyvet tartalmaz. Ezek pedig:

• Ismerkedjünk meg a webprogramozással
  • HTML és a CSS3
  • PHP
  • MySQL
  • Készítsünk objektumorientált programokat
  • Használjunk PHP-keretrendszereket

Mivel tulajdonképpen ez több könyv egybe csomagolva, így az ára és az oldalszáma is igen masszív, pontosan 790, mármint az utóbbi, azaz az oldalszám.

Szabó Bálint: Webprogramozás I.

A következő könyv egy olyan online is elérhető könyv, amely rendkívül komplexen foglalkozik a webprogramozással. Azaz ebben a könyvből nem csak a HTML nyelvvel ismerkedhettek meg, hanem a PHP nyelvvel, a HTTP protokollal, a kliensoldali programozással, a szerveroldali programozással, a JavaScript-tel, illetve még a MySQL-adatbázisok kezelésével is.

A 239 oldalas könyvhöz vizsgafeladatok is tartoznak, amely segítségével tesztelhetitek tudásotokat.

A feladatok és a tankönyv ingyenesen elérhető a Magyar Elektronikus Könyvtárban, ezen a linken a keresztül.

Nagy Gusztáv: Web programozás alapismeretek

Ez a könyv egy átfogó ismeretet ad a webprogramozásról, az olvasó megismerkedik a web működésével, a tervezés folyamataival, a HTML, a CSS, a PHP és a MySQL alapjaival. De ezentúl még szó esik a könyvben az objektumorientáltságról, a hibakezelésről, a tervezési mintákról, a sablonrendszerekről, a tartalomkezelő rendszerekről, illetve a keretrendszerekről is.

A könyv 288 oldalas és elektronikusan elérhető a Magyar Elektronikus Könyvtárban, ezen a linken keresztül.

HTML és CSS – Webszerkesztés stílusosan

A könyvben alkalmazott egyesített megközelítési mód gyorsabb tanulást tesz lehetővé, hiszen egyetlen egy könyvben oktatja ezt a két, elválaszthatatlan nyelvet. Ebből kifolyólag egymáshoz jobban kapcsolódó ismereteket nyújt. A CSS hatékony használatát létező weboldalakon keresztül mutatja be.

A könyv terjedelme 456 oldal, és elsősorban azoknak ajánljuk, akik a HTML mellett CSS-t is szeretnének párhuzamosan tanulni, hogy így szebb weboldalak készítésére legyenek alkalmasak.

Bruce Lawson és Remy Sharp: Bemutatkozik a HTML 5

A HTML5-weboldalak elterjedése elengedhetetlenné teszi a HTML5-tel való megismerkedést. A könyv elkészítése során a gyakorlati szempontokat vették figyelembe.

A könyv által taglalt témák:

• natív multimédia vezérlése
  • webes űrlapok készítése
  • új adattárolási lehetőségek használata
  • helymeghatározás használata
  • stb

A könyv terjedelme 226 oldal és megjelent magyar fordításban is.

Mark Pilgrim: HTML 5 – Az új szabvány

Ez a könyv szintén a HTML5-tel foglalkozik, a kötet hasznos információkat nyújt a HTML nyelv újításairól. Az újdonságok ismertetése gyakorlati példákon, ábrákon keresztül történik.

Témakörök:

• videók hozzáadása weboldalhoz
  • űrlapok létrehozása
  • rajzvászonok használata
  • Geolocation API
  • stb

A könyv hossza 280 oldal.

Fehér Krisztián: HTML5 Canvas grafika programozása

A HTML5 Canvas segítségével jelentősen növelhető egy weboldal vizuális kifejezőereje. Használatukkal akár webes játékokat, grafikus alkalmazásokat is készíthetünk.

Az 50 oldalas könyv a Canvas programozás elsajátításához nyújt segítséget.