HTML dokumentum készítése (Hogyan hozz létre olyan fájlt, amit a böngésző megtud jeleníteni)
Milyen programot használjak HTML dokumentum készítésére?
Ha nem tudod, hogy milyen programot használj HTML dokumentumok készítésére, akkor ebben a cikkben olvashatsz pár megfelelő alkalmazásról. De röviden összefoglalva: teljesen mindegy, hogy milyen programot használsz, bármilyen szövegszerkesztő tökéletesen alkalmas HTML dokumentumok készítésére.
HTML dokumentum készítése
Jelen esetben én egy Notepad++ alkalmazáson keresztül fogom bemutatni a HTML dokumentum elkészítését.
1. lépés: Nyissuk meg a szövegszerkesztő alkalmazásunkat.
Én jelen esetben a Notepad++-t nyitom meg, de mindenki azt a programot nyissa meg, amelyik számára a legszimpatikusabb.
2. lépés: Nyissunk egy új dokumentumot.
Ha a program nem tette meg alapértelmezetten, akkor nyissunk meg egy új dokumentumot. Ha a program előre kérné, akkor adjuk meg, hogy egy HTML dokumentumot (HTML document) szeretnénk létrehozni. Nálam a Notepad++ nem kéri előre megadni a dokumentum típusát.
3. lépés: Írjunk HTML kódot.
Írjunk a létrehozott dokumentumba valamilyen HTML kódot. Az egyszerűség kedvéért, megadok itt egy kódot, amivel most kitudjátok próbálni.
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>A weboldal címe</title>
</head>
<body>
<h1>Ez az első címsorom</h1>
<p>Ez az első bekezdésem.</p>
</body>
</html>
Code language: HTML, XML (xml)
4. lépés: Mentsük el.
Most jön egy kulcsfontosságú lépés: mentsük el a fájlt HTML dokumentumként. Nyomjuk meg a(z általában a) jobb felső sarokban található „Fájl” („File”) gombot, majd a „Mentés” („Save”) vagy „Mentés másként” („Save as” ) gombot. A fájl típusánál válasszuk ki, hogy: „Hyper Text Markup Language file (*.html, *.html, stb)” típust, majd nyomjuk meg a Mentés gombot.
Hogy kell HTML dokumentumot megnyitni?
HTML dokumentum megnyitása rendkívül egyszerű. Miután elmentettük a fájlt, nincs más teendőnk, mint megkeresni a helyét, majd megnyitnunk azt. A legtöbb esetben alapértelmezetten társítva van a böngészőnkkel, így csak rá kell kattintanunk és már egyből meg is nyílik az általunk készített weboldal. Viszont, ha nincs társítva, akkor csak annyi a dolgunk, hogy jobb klikkel rákattintunk az általunk létrehozott fájlra, majd megnyomjuk a „Társítás” gombot, majd kiválasztjuk az általunk használt böngészőt.
Hogyan szerkeszthetem a HTML dokumentumomat?
HTML dokumentum szerkesztéséhez nem kell mást tenned, mint megnyitni az általad használt szövegszerkesztőt, majd azon belül megnyitni a szerkeszteni kívánt HTML dokumentumot. Fontos, hogy mindig mentsük el a munkánkat, különben nem az aktuális HTML kód fog megjelenni a böngészőben.