Mi az a HTML? (A HTML bemutatása)

Ebből a cikkből megtanulhatod, hogy mi az a HTML és azt, hogy mire használjuk.

Mi az a HTML? A HTML bemutatása című cikk és a HTML szerkesztő programok nyitóképe

Mi az a HTML? (A HTML bemutatása)

Ebben a cikkben megismerkedhetsz a HTML nyelv alapinformációival, például megtudhatod, hogy mi az a HTML és hogy mire használják.

Mit jelent a HTML szó?

A HTML egy angol mozaikszó, melynek jelentése HyperText Markup Language, amelyet magyarul Hiperszöveges Jelölőnyelvnek nevezhetünk. Bár utóbbit nem nagyon szokták használni a szakmán belül, maximum az iskolákban említik meg.

Mi a HTML?

A HTML (HyperText Markup Language) egy leíró nyelv, amelyet weboldalak készítéséhez használunk. A HTML a W3C (World Wide Web Consortium) támogatásával internetes szabvánnyá vált.

Hogy néz ki egy HTML kód?

HTML kód

<!DOCTYPE html>
<html>

<head>
<title>A weboldal címe</title>
</head>
<body>

<h1>Ez az első címsorom</h1>
<p>Ez az első bekezdésem.</p>

</body>
</html>
Code language: HTML, XML (xml)

Ez az első címsorom

Ez az első bekezdésem.

> Próbáld ki ezt a kódot az online weboldal szerkesztőnkben. <<

A bal oldalon láthatjuk azt, hogy hogyan néz ki konkrétan egy HTML-kód, a jobb oldalon viszont azt láthatjuk, hogy a bal oldalra beírt kód hogyan fog megjelenni a böngészőnkben.

A fentebb látható kód elemzése:

<!DOCTYPE html>: Ez a sor határozza meg, hogy ez egy HTML dokumentum lesz, ezzel üzenve a böngészők számára.
<html>: Ez a HTML fájlunk gyökéreleme, kötelező ennek következnie a !DOCTYPE html rész után.
<head>: Ezt magyarul fejnek, fejszekciónak vagy fejrésznek hívjuk. Alapvető információkat tartalmaz a HTML oldalunkról. Például a következő szekciót.
<title>
: Ez határozza meg a HTML oldal nevét. A böngésző innen olvassa ki a böngésző címsorában látható szöveget.
</title>
: Ez az előző elem zárópárja. A nyitó és a záró tag közé kerül a HTML oldal címe.
<body>: Ez a dokumentum „test” része, ezután kell írni a weboldal tartalmát. Az e mögé írt tartalmak fognak megjelenni a böngészőben a weboldal részeként. Ezt követni fog majd még egy </body> tag. De ezt nem rakhatjuk ki még most. A záró tag-et csak akkor rakhatjuk ki, ha a weboldalunkat már feltöltöttük tartalommal.
<h1>: Ez egy címsor. A HTML nyelvben több címsor is létezik. (Például h1, h2, h3 stb.) A h1 a legnagyobb címsor, azaz a weboldalon ez lesz a legnagyobb szöveg.
</h1>: Ez a címsor záró tag-e. A <h1> és </h1> közé került szöveget fogja nagy betűkkel kiírni a weboldalra.
<p>: Ez a bekezdést jelöli. Az ezután írt szöveget normál méretben fogja megjeleníteni a böngésző.
</p>: Ez az bekezdés zárópárja.
</body>: Az elején írtuk a <body> nyitó tag-et. Ez a zárópárja. Ez jelzi a böngésző számára, hogy eddig tartott a megjelenítendő rész.
</html>: Ez pedig azt jelzi a böngészőnek, hogy itt ér véget teljesen a HTML dokumentum.

A HTML webprogramozás alapjai (HTML alapok egyszerűen ingyen) - Private PR Magazin

[…] A HTML egy angol mozaikszó, melynek jelentése HyperText Markup Language, amelyet magyarul Hiperszöveges Jelölőnyelvnek nevezhetünk. A HTML (HyperText Markup Language) egy leíró nyelv, amelyet weboldalak készítéséhez használunk. Egy HTML kód egyértelműen meghatározza a weboldal felépítését, kinézetét. Azaz a HTML nyelven megírt kódot a webböngésző értelmezi, majd a kód alapján megjeleníti a már általunk megszokott oldalakat. Itt olvashatsz részletesebben arról, hogy mi is az a HTML. […]

vardenafil vs sildenafil vs tadalafil

helping others essays